Nasza szkoła to miejsce, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność, naukę i zabawę, zdrową dyscyplinę i rodzinną atmosferę. Chcemy, aby w przyszłości nasza szkoła znów stała się przodującą placówką w mieście, by nasi uczniowie wyrastali na odpowiedzialnych za swe czyny, ambitnych młodych ludzi, by za sto lat w tym samym miejscu świętowano jubileusz 200-lecia szkoły i by wspominano dobrze tych, którzy w niej dziś pracują.

Źródło: Google Maps

Misja szkoły

Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbających o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

Hymn szkoły

1. Dokąd biegniesz bardzo wcześnie, Same nogi wiodą cię, Tu trafiłbyś nawet we śnie, Bo najlepiej przecież wiesz:

2. Choć już chyba znasz litery, Umiesz czytać, w piłkę grać, Wiesz, że dwa i dwa to cztery, Nowe rzeczy chciałbyś znać.

3. W szkole czeka cię przygoda, Nową wiedzę znajdziesz tu. Gdy wakacje są, to szkoda. Potem tu powrócisz znów.

Ref. Że w naszej szkole jak w dobrym kinie Szybko, ciekawie przemija czas, Bo nasza szkoła z radości słynie, My ją lubimy, a ona nas. x2

Słowa: Grażyna Małkowska
Muzyka: Aleksandra Kowalczyk